1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Yearn Finance, Hacker Saldırısı Nedeniyle 11 Milyon Dolar Kaybetti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Yearn Finance, DAI kasalarından birinin saldırıya uğradığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • DeFi verim çiftliği projesi Yearn Finance, hacker saldırısına maruz kaldı.
  • Yetkililer, saldırıya uğrayan DAI kasasındaki toplam kaybın 11 milyon Doları bulduğunu belirtti.
  • Aave CEO’su Stani Kulechov ise 160 adet iç içe geçmiş işlemden oluşan karmaşık bir hacker saldırısı ile karşı karşıya olduklarının altını çizdi.

DeFi verim çiftçiliği projesi Yearn Finance saldırıya uğradığını açıkladı. Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Yearn Finance, DAI kredi havuzunu etkileyen bir hacker saldırısına maruz kaldığını duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kasanın Toplam Zararı 11 Milyon Dolar

Şirket yetkilileri tarafından atılan tweette, “v1 yDAI kasasının saldırıya uğradığını fark ettik. Saldırının etkileri hafifletildi. Raporun tamamı takip edilecek.” ifadeleri yer aldı.

DeFi projesinin web site yöneticilerinden biri olan Yearn geliştiricisi banteg, konu ile ilgili birkaç ayrıntı daha paylaştı. Geliştirici, “Yearn DAI v1 kasası saldırıya uğradı. Saldırgan 2.8 milyon Dolarla kaçtı, kasanın toplam zararı ise 11 milyon Doları buldu. V1 DAI için para yatırma işlemleri devre dışı bırakıldı.” diye yazdı.

YFI Tokeninin Fiyatı Düşmeye Başladı

Aave’nin kurucusu ve CEO’su Stani Kulechov, saldırının teknik detaylarına dair kısa bir açıklama yaptı. Kulechov, hacker saldırısının 160 adet iç içe geçmiş işlem içerdiğini belirtti. CEO, bu nedenle oldukça karmaşık bir hacker saldırısı ile karşı karşıya olduklarının altını çizdi.

YFI yönetim tokeninin fiyatı ise saldırı haberlerinin ardından keskin bir şekilde düşüşe geçti. Token, dakikalar içinde 34.700 Dolardan 30.500 Dolara geriledi. Yine de bu seviyenin ardından küçük de olsa toparlanma şansına erişti.

Yearn Finance, kullanıcıların kredilerden en iyi getirileri elde etmesini sağlamak için Aave ve Compound gibi DeFi borç verme protokollerini bir araya getiriyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar