1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Yearn.Finance Kurucusu Uniswap Delegeliğinin Peşinde

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Yearn Finance kurucusu Andre Cronje, attığı tweetlerde Uniswap delegesi olmak istediğini açıkladı ve gelen soruları yanıtladı.

Binance indirim kodu

Yearn Finance kurucusu Andre Cronje, protokolün yönetiminde kendisini Uniswap için bir temsilci olarak öne sürdü. Cronje, geçtiğimiz günlerde bu konudaki niyetini açıkça paylaşmıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Paylaştığı bir tweet’te Cronje, delege seçildiği takdirde, delegasyonu, zincir dışı oylamayı ve zincir üzerinde yaptırımı kolaylaştırmak için araçlar inşa edeceğini söyledi. Cronje, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bu noktada, likidite havuzlarını teşvik etmede acele edilmesi gerektiğini düşünmüyorum. Bu durum kötüye kullanılabilir. Token ekonomisini ve dağıtımı yeniden değerlendirme fırsatımız olduğuna inanıyorum. DAI veya sUSD’nin sabit fiyatlara ulaşmasına yardımcı olabiliriz. Daha fazla gelişme için destek sağlayabiliriz. ”

Uniswap geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, protokol ve UNI tokeni ile ilgili yönetim sorunlarını tartışacak “çeşitli ve yüksek kaliteli protokol delegeleri” belirlemek istediğini duyurmuştu. Uniswap’a göre, bu idari yapı, UNI sahiplerinin, protokolün uyumluluk standartlarının karşılamasını sağlamaktan sorumlu olacaklar. Uniswap’ın mevcut yönetim ekibi, protokolün yönetimine katılmayacaklarına dair söz verdi.

Andre Cronje’ın, UNIswap delegesi olma niyetini açıkladığı tweet serisinde, takipçileri YFI-ETH havuzunu UNI likidite havuzuna dahil etme niyetinin olup olmadığını sordu. Buna karşılık Cronje:

“Şu anda hayır. Bu, YFI sahiplerini hedeflenen amaç doğrultusunda kullanmak yerine (yönetim gibi) likidite sağlamaya çekecektir. Diğer önerilerde UNI teşviklerinden yararlanılarak genel ekosistem için yapılabilecek daha iyi bir katma değer olduğuna inanıyorum. Buna ek olarak, genel ekosisteme daha iyi yardımcı olabilecek başka pazar teşvikleri de var. Örnek vermek gerekirse, bir DAI ve sUSD havuzu, hem DAI hem de sUSD sabitlemelerine yardımcı olabilir. Sadece likiditeyi teşvik etmek pozitif bir sonuç olarak değerlendirilemez. Bu aynı zamanda “çıkış” likiditesi olarak da kolaylıkla kötüye kullanılabilir.”

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasasındaki Fiyat Hareketlerinin Azalması Kurumsal Firmaları Çekebilir

Andre Cronje, daha önce, Yearn’ın merkezi olmayan borç verme platformu için bir yönetim tokeni yayınlamaktan kaçınmış ve DeFi sektörünün durumuna biraz çekimser bir yaklaşım sergilemişti.

Uniswap’in UNI’yi yayınlamasından sonraki üç saat içinde, 13.000 Uniswap kullanıcısı ücretsiz 400 UNI’lerini talep etmişlerdi. Binance ve OKEx, hem UNI’yi listeledi hem de token en iyi 20 DeFi tokeninden biri olarak listelerde yerini aldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Harun Karagülle
Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar