Yearn.Finance Kurucusu Uniswap Delegeliğinin Peşinde

Yearn Finance kurucusu Andre Cronje, attığı tweetlerde Uniswap delegesi olmak istediğini açıkladı ve gelen soruları yanıtladı.

Yearn Finance kurucusu Andre Cronje, protokolün yönetiminde kendisini Uniswap için bir temsilci olarak öne sürdü. Cronje, geçtiğimiz günlerde bu konudaki niyetini açıkça paylaşmıştı.

Paylaştığı bir tweet’te Cronje, delege seçildiği takdirde, delegasyonu, zincir dışı oylamayı ve zincir üzerinde yaptırımı kolaylaştırmak için araçlar inşa edeceğini söyledi. Cronje, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bu noktada, likidite havuzlarını teşvik etmede acele edilmesi gerektiğini düşünmüyorum. Bu durum kötüye kullanılabilir. Token ekonomisini ve dağıtımı yeniden değerlendirme fırsatımız olduğuna inanıyorum. DAI veya sUSD’nin sabit fiyatlara ulaşmasına yardımcı olabiliriz. Daha fazla gelişme için destek sağlayabiliriz. ”

Uniswap geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, protokol ve UNI tokeni ile ilgili yönetim sorunlarını tartışacak “çeşitli ve yüksek kaliteli protokol delegeleri” belirlemek istediğini duyurmuştu. Uniswap’a göre, bu idari yapı, UNI sahiplerinin, protokolün uyumluluk standartlarının karşılamasını sağlamaktan sorumlu olacaklar. Uniswap’ın mevcut yönetim ekibi, protokolün yönetimine katılmayacaklarına dair söz verdi.

Andre Cronje’ın, Uniswap delegesi olma niyetini açıkladığı tweet serisinde, takipçileri YFI-ETH havuzunu UNI likidite havuzuna dahil etme niyetinin olup olmadığını sordu. Buna karşılık Cronje:

“Şu anda hayır. Bu, YFI sahiplerini hedeflenen amaç doğrultusunda kullanmak yerine (yönetim gibi) likidite sağlamaya çekecektir. Diğer önerilerde UNI teşviklerinden yararlanılarak genel ekosistem için yapılabilecek daha iyi bir katma değer olduğuna inanıyorum. Buna ek olarak, genel ekosisteme daha iyi yardımcı olabilecek başka pazar teşvikleri de var. Örnek vermek gerekirse, bir DAI ve sUSD havuzu, hem DAI hem de sUSD sabitlemelerine yardımcı olabilir. Sadece likiditeyi teşvik etmek pozitif bir sonuç olarak değerlendirilemez. Bu aynı zamanda “çıkış” likiditesi olarak da kolaylıkla kötüye kullanılabilir.”

  SushiSwap Güvenlik Testi Başarılı Geçti

Andre Cronje, daha önce, Yearn’ın merkezi olmayan borç verme platformu için bir yönetim tokeni yayınlamaktan kaçınmış ve DeFi sektörünün durumuna biraz çekimser bir yaklaşım sergilemişti.

Uniswap’in UNI’yi yayınlamasından sonraki üç saat içinde, 13.000 Uniswap kullanıcısı ücretsiz 400 UNI’lerini talep etmişlerdi. Binance ve OKEx, hem UNI’yi listeledi hem de token en iyi 20 DeFi tokeninden biri olarak listelerde yerini aldı.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın