12 Ağustos 2022, Cuma
20.7 C
İstanbul

Yeni Bir Altcoin Piyasaya Çıkıyor! Star Atlas Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Star Atlas 26 Ağustos tarihinde FTX üzerinde IEO; Apollo-X ve Raydium üzerinde ise IDO işlemiyle kamuya açık bir satış gerçekleştirecek. Şirket, GameFi çılgınlığında yeni bir sayfa açacağını iddia ediyor.

Binance indirim kodu

Star Atlas Nedir?

Star Atlas kendisini, Blockchain, gerçek zamanlı grafikler, çok oyunculu video oyunu ve merkezsiz finans teknolojilerinin birleşmesinden ortaya çıkan bir oyun metaverse’ü olarak tanımlıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Unreal Engine 5 üzerindeki Nanite sistemini kullanan gerçek zamanlı grafik teknolojisi, sinematik kalitede video oyunu görselleri oluşturulmasını sağlıyor. Solana protokolünü kullanılan Blockchain teknolojisi sayesinde oyun büyük oranda server’a ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde çalışıyor. Star Atlas üzerinde elde edilen ve alınıp satılabilen NFT’ler ise, oyun içerisinde dış dünyadaki varlıklar ve mülk sahipliğine benzer bir ortam oluşturulmasını sağlıyor.

Oyuna katılan kişiler üç farklı ırka bölünüyor. İnsanlar MUD bölgesini, uzaylılar ONI alanını, robotlar ise Ustur alanını kontrol ediyor. Bu üç farklı ırk kaynaklar ve toprak elde edilmesi amacıyla birbiriyle sürekli olarak savaşıyorlar.

Bu proje, “kazanmak için oyna” ve DeFi özellikleri sayesinde Blockhain ekonomik modeli alanında merakla beklenen bir yeniliğe imza atabilir. Oyun içerisindeki varlıklar ile beraber oyuncular, kaynakları oyunun metaverse’ündeki diğer kişiler ile alıp satabilecek.

ATLAS ve POLIS Adında İki Kripto Para

Kullanıcılar oyun içerisinde Star Atlas (ATLAS) ve Star Atlas DAO (POLIS) olmak üzere iki farklı tokeni kullanacak. Oyunun çıkış anında sirkülasyonda olması beklenen ATLAS miktarı 2.160.000.000 iken POLIS miktarı ise 21.600.000 olarak belirlendi.

Token satışlarının tüm dünyadaki denetleyici kurumlarda adil ve şeffaf bir şekilde gerçekleşmesi için şirket FTX üzerinde bir IEO; Apollo-X ve Raydium platformları üzerinde ise IDO yöntemiyle token satışını kullanacak.

İlgili Haber:  Ünlü Analist: "Bu 5 Altcoin Patlama Yaşayabilir!"

Proje bilgilerine göre, her bir tokenin toplam arzının %2’si bu üç platformda bulunacak. IDO başlangıç fiyatları Star Atlas’ın (ATLAS) 0.00138 olarak, Star Atlas DAO (POLIS) için ise 0.138 dolar olarak belirlendi.

Satış için iki token için de bire bir oranında olacak şekilde toplamda 2 milyon dolarlık bir değer belirlendi. Bunlardan 1 milyon doları FTX IEO’suna, 500.000’er doları ise Raydium ve Apollo-X’e tahsis edildi. Bu miktardaki coinler 720.000.000 adet ATLAS’a ve 7.200.000 adet POLIS’e tekabül ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar