29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Yeni Bir Bitcoin ETF Onaylandı: BTC Fiyatına Etki Edebilir mi?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden Fidelity, bu hafta Kanada’da bir spot Bitcoin ETF başlatacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden Fidelity, bu hafta Kanada’da bir spot Bitcoin ETF başlatacak.
  • Bir ETF, temel alınan bir varlığın değerini izleyen halka açık bir yatırım aracıdır; bir Bitcoin ETF durumunda, bu temel varlık Bitcoin’dir.

Yönetimi altında 4 trilyon Doların üzerinde varlığa sahip olan Boston merkezli yatırım şirketi Fidelity Investments, spot Bitcoin tarafından desteklenen bir borsada işlem gören fon (ETF) başlatıyor.

Binance indirim kodu

Fidelity Bitcoin ETF, Kanada’da Piyasaya Sürülecek!

Bununla birlikte, Fidelity Advantage Bitcoin ETF (FBTC) ABD yerine Kanada’da Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda başlatılacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bir ETF, temel alınan bir varlığın değerini izleyen halka açık bir yatırım aracıdır; bir Bitcoin ETF durumunda, bu temel varlık Bitcoin’dir.

Bitcoin ETF’ler, Kanada, Brezilya ve Dubai de dahil olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerindeki yatırımcılar için halihazırda ulaşılabilir durumda. Bununla birlikte, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitcoin’e doğrudan yatırım yapma imkanı sunacak olan bir Bitcoin spot ETF’si için yapılan başvuruları reddetmeye devam ediyor.

Bunun yerine SEC, Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine bağlı ETF’lere yeşil ışık yakıyor.

“SEC İçin Utanç Verici!”

ABD’deki bir düzine spot Bitcoin ETF başvurusundan birine de sahip olan Fidelity, konu ile ilgili açıklamasında, Kanada’daki ürünü ile ilerlemekte son derece özgür hissettiklerini belirtti.

Yeni fon, aktif olarak yönetilecek ve bir türev enstrüman aracılığıyla BTC’ye yatırım yapmak yerine direkt olarak Bitcoin satın alacak.

Bloomberg’in kıdemli ETF analisti Eric Balchunas konu ile ilgili açıklamasında, “Bu, Amerika’nın yatırım konusunda en büyük ve en çok bilinen isimlerinden birinin Kanada’ya gitmek zorunda kalması anlamına da geliyor. Böyle bir durum SEC için utanç verici olmalı!” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Kanada Merkez Bankası, Dijital Para Birimi Planlarını Hızlandırıyor

Öte yandan Bitcoin fiyatı, şimdilik bu haberden çok etkilenmiş görünmüyor. BTC, son 24 saatte istikrarlı hareketini sürdürdü ve %1’in altında bir artışla 58.700 Dolar fiyatına ulaştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend