8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Yeni Bir Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’si Daha Onaylandı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yatırım firması VanEck, New York Menkul Kıymetler Borsasında (NYSE) alım satımı başlatılan ikinci Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sinin sahibi olacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Yatırım firması VanEck’e ait Bitcoin vadeli işlemleri ETF’si önümüzdeki hafta Wall Street’te işlem görmeye başlayacak.
  • ABD’de Bitcoin ile ilgili ilk ETF dün piyasaya sürüldü ve kısa sürede oldukça popüler hale geldi.
  • ProShares’in Bitcoin Strategy ETF’si 20 dakika içinde 280 milyon Dolar değerinde hisse ticareti gerçekleştirdi.

Çarşamba günü yayınlanan bir SEC dosyalamasına göre, yatırım firması VanEck’e ait Bitcoin vadeli işlemleri ETF’si önümüzdeki hafta Wall Street’te işlem görmeye başlayacak.

Binance indirim kodu

Yeni Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’si Önümüzdeki Hafta Yayınlanacak!

New York merkezli varlık yönetimi firması VanEck’in Bitcoin Strategy ETF’si, 23 Ekim’den sonra New York Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenecek ve işlem görmeye başlayacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

VanEck ETF’sinin alım satımı ise muhtemelen 25 Ekim Pazartesi günü (yürürlük tarihinden sonra mümkün olan en kısa süre) başlayacak.

ABD’de Bitcoin ile ilgili ilk ETF dün piyasaya sürüldü ve kısa sürede oldukça popüler hale geldi. ProShares’in Bitcoin Strategy ETF’si 20 dakika içinde 280 milyon Dolar değerinde hisse ticareti gerçekleştirdi. İşlem gününün sonunda ETF, yaklaşık 1 milyar Dolarlık işlem hacmine ulaştı.

VanEck’in ürünü de tıpkı ProShares’in ürünü gibi Bitcoin vadeli işlemlerine bağlı bir borsa yatırım fonu olarak dikkat çekiyor.

Önümüzdeki Haftalarda Daha Fazla ETF Onaylanacak

SEC dosyalamasında vadeli işlem sözleşmeleri, “değeri temel alınan referans varlığa bağlı olan veya ondan türetilen finansal sözleşmeler” olarak tanımlanıyor. Bitcoin vadeli işlemleri durumunda ise temel alınan referans varlık lider kripto para Bitcoin’dir.

Her ne kadar direkt olarak Bitcoin fiyatına bağlı bir ETF olmasa da; yatırımcılar, görünüşe göre, Bitcoin vadeli işlemlerine bağlı bir ETF ile de yakından ilgileniyorlar. Bu tür ürünler, yatırımcıların direkt olarak kripto parayı satın almadan ve kendi cüzdanlarında depolamadan dolaylı olarak o kripto paraya yatırım yapma olanağı sağlıyor.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), Elon Musk'ın Tesla Ödemeleri İçin Seçtiği Yeni Kripto Para Olabilir mi?

Son olarak SEC’in önümüzdeki haftalarda dört adet daha Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sini onaylaması bekleniyor. Bunlar: Invesco Bitcoin Strategy ETF, Valkyrie Bitcoin Strategy ETF, Galaxy Bitcoin Strategy ETF ve AdvisorShares Managed Bitcoin ETF.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar