9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Yeni Bir Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’si Daha Onaylandı!

Önemli Gelişmeler

Yatırım firması VanEck, New York Menkul Kıymetler Borsasında (NYSE) alım satımı başlatılan ikinci Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sinin sahibi olacak.

blank

Haberin Özeti

  • Yatırım firması VanEck’e ait Bitcoin vadeli işlemleri ETF’si önümüzdeki hafta Wall Street’te işlem görmeye başlayacak.
  • ABD’de Bitcoin ile ilgili ilk ETF dün piyasaya sürüldü ve kısa sürede oldukça popüler hale geldi.
  • ProShares’in Bitcoin Strategy ETF’si 20 dakika içinde 280 milyon Dolar değerinde hisse ticareti gerçekleştirdi.

Çarşamba günü yayınlanan bir SEC dosyalamasına göre, yatırım firması VanEck’e ait Bitcoin vadeli işlemleri ETF’si önümüzdeki hafta Wall Street’te işlem görmeye başlayacak.

blank

Yeni Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’si Önümüzdeki Hafta Yayınlanacak!

New York merkezli varlık yönetimi firması VanEck’in Bitcoin Strategy ETF’si, 23 Ekim’den sonra New York Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenecek ve işlem görmeye başlayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

VanEck ETF’sinin alım satımı ise muhtemelen 25 Ekim Pazartesi günü (yürürlük tarihinden sonra mümkün olan en kısa süre) başlayacak.

ABD’de Bitcoin ile ilgili ilk ETF dün piyasaya sürüldü ve kısa sürede oldukça popüler hale geldi. ProShares’in Bitcoin Strategy ETF’si 20 dakika içinde 280 milyon Dolar değerinde hisse ticareti gerçekleştirdi. İşlem gününün sonunda ETF, yaklaşık 1 milyar Dolarlık işlem hacmine ulaştı.

VanEck’in ürünü de tıpkı ProShares’in ürünü gibi Bitcoin vadeli işlemlerine bağlı bir borsa yatırım fonu olarak dikkat çekiyor.

Önümüzdeki Haftalarda Daha Fazla ETF Onaylanacak

SEC dosyalamasında vadeli işlem sözleşmeleri, “değeri temel alınan referans varlığa bağlı olan veya ondan türetilen finansal sözleşmeler” olarak tanımlanıyor. Bitcoin vadeli işlemleri durumunda ise temel alınan referans varlık lider kripto para Bitcoin’dir.

Her ne kadar direkt olarak Bitcoin fiyatına bağlı bir ETF olmasa da; yatırımcılar, görünüşe göre, Bitcoin vadeli işlemlerine bağlı bir ETF ile de yakından ilgileniyorlar. Bu tür ürünler, yatırımcıların direkt olarak kripto parayı satın almadan ve kendi cüzdanlarında depolamadan dolaylı olarak o kripto paraya yatırım yapma olanağı sağlıyor.

İlgili Haber:  SEC, Yakında Bir Bitcoin ETF’yi Onaylayabilir

Son olarak SEC’in önümüzdeki haftalarda dört adet daha Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sini onaylaması bekleniyor. Bunlar: Invesco Bitcoin Strategy ETF, Valkyrie Bitcoin Strategy ETF, Galaxy Bitcoin Strategy ETF ve AdvisorShares Managed Bitcoin ETF.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend