28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Yeni Bir Rapora Göre Tether Rezervlerinin Neredeyse %50’si Ticari Senetler Tarafından Destekleniyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Tether, Mayıs ayında rezervlerinin dökümünü yayınladıktan birkaç ay sonra bir güvence raporu yayınladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Tether, şirketin konsolide varlıklarının dökümünü sağlayan bir güvence raporu yayınladı.
  • Rapora göre, Tether rezervlerinin neredeyse %50’si ticari senetler tarafından destekleniyor.

Tether, şirketin konsolide varlıklarının dökümünü sağlayan bir güvence raporu yayınladı.

Binance indirim kodu

Tether Raporu

Rapora göre Tether, endüstrinin en popüler stablecoini için toplam piyasa değeri ile kabaca aynı olan toplam 62.7 milyar Dolarlık bir desteğe sahip.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

CoinGecko’nun şu an kaydettiği 62.8 milyar Dolarlık rakamı arasındaki küçük fark ise muhtemelen en son güvence raporunun hazırlandığı zaman arasındaki gecikmeden kaynaklanıyor. Rapor, 30 Haziran 2021’de Cayman Adaları merkezli bir denetçi olan Moore Cayman tarafından hazırlandı.

Bu toplam desteğin 30.8 milyar Dolarının ise ticari senet ve mevduat sertifikalarından geldiği belirtildi. Öte yandan Tether’in desteğinin sadece %10’u nakit para ve banka mevduatlarından oluşuyor.

Tether’in Mayıs Ayında Açıkladığı Rezervler

Rapor, Tether’in bu yılın Mayıs ayında duyurduğu rezerv dökümünü takiben yayınlandı.

Bu rapor, 31 Mart 2021 itibariyle Tethers rezervlerinin %76’sının nakit veya nakit benzeri varlıklarda tutulduğunu ileri sürüyordu. Ayrıca Tether’lerin %100 nakit olarak desteklendiğine dair önceki iddialara rağmen; özellikle tüm Tether rezervlerinin %3’ünden daha azının nakit olarak desteklendiğini ortaya koydu. Nakit veya nakit benzerlerinde tutulmayan kısım ise büyük oranda teminatlı kredilerde, tahvillerde ve Bitcoin’i içeren diğer yatırımlarda tutuldu.

Bugün, Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, Tether’in “şeffaflık ve hesap verebilirliğin önemini” kavradığını dile getirdi. Mayıs ayında yayınlanan raporun şirketin rezervlerinin yedi yıl aradan sonra ilk kez halka arz edilmiş olması nedeniyle şirket yöneticileri yoğun eleştirilere maruz kalmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar