30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Yeni Bir Squid Game Dolandırıcılığı mı? Baby Squid Game (BSG) Fiyatı Büyük Artış Gösterdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Squid Game (SQUID) tokeni tarafından 2021 yılında gerçekleştirilen “rug pull” dolandırıcılığının ardından insanların bu tür coinlerden artık uzak duracağını düşünebilirsiniz. Ancak yeni çıkan Squid Game tokeninin kripto para sıralamalarında hızla tırmanmasıyla birlikte bu varsayımın yanlış olduğu ortaya çıktı.

Binance indirim kodu

Baby Squid Game (BSG) Tokeni: Dolandırıcılık Mı?

2021 yılının sonlarında ortaya çıkan Baby Squid Game (BSG) tokeni, kırmızı bölgeye yeniden inmeden önce fiyatında büyük bir sıçrama yaptı. Bu yazının yazıldığı anlarda ise, Binance Smart Chain üzerinde çalışan altcoin, son 24 saatte %500’den fazla yükseliş göstermesiyle birlikte CoinMarketCap üzerinde en çok yükseliş yapan kripto paralar arasına girdi. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı 0.0000007437 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Ancak tabii ki yalnızca Squid Game adından dolayı bir kripto paranın dolandırıcılık olarak nitelenmesi doğru olmaz. Buna ek olarak, bir coinin CoinMarketCap üzerinde listelenmeye başlaması da iyi bir kripto para olduğu anlamına gelmiyor. Yatırımcıların bu tür konularda her zaman kendi araştırmalarını kendilerinin yapması gerekiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Baby Squid Game tokeninin resmi web sitesi incelendiğinde, söz konusu domain adresinin geçtiğimiz yılın Ekim ayında kaydedildiği gözleniyor. Bu tür projelere ne kadar emek verildiğini anlayabilmek için web sitelerinin ne kadar eski olduğu faktörü önem taşıyabiliyor. Buna ek olarak Baby Squid Game, TechRate tarafından denetlendiğini iddia ediyor. Tokenin web sitesinde şu ifadeler yer aldı: “Baby Squid, oyuncuları oyun içi NFT’ler ile ve gerçek para ile ödüllendiren merkezsiz bir oyun PvP platformudur.”

Buna rağmen söz konusu projenin sosyal medya ayağı ise çok daha farklı bir görünüm veriyor. Oyunun geliştiricisi Robert Aponte’nin gözüken tek kanalı olan Instagram hesabında farklı bir şirket adına çalıştığı ve bu şirketin bu yazının yazıldığı anlarda yalnızca 3 adet gönderisi olduğu dikkat çekiyor. Buna rağmen Aponte, Instagram üzerinde 6 milyondan fazla takipçi ağına sahip olduğunu iddia ederken söz konusu hesabın takipçi sayısı yalnızca 14.600 seviyelerinde bulunuyor.

Buna ek olarak web sitesinde bulunan YouTube kanalının yalnızca 3 adet abonesi bulunurken resmi Twitter hesabının ise 9.000 adet takipçisi var. Sosyal medya istatistikleri, bir tokenin topluluğu ile olan etkileşimi çoğu zaman yansıttığı söylenebilir. Bu tür kripto paraların çok riskli olduğu ve büyük bir dolandırıcılık ihtimaline sahip olduğu da unutulmamalı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar