7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Yeni Bir Uygulama, Bilgisayardan Ethereum Madenciliği Yapmayı Daha Kolay Hale Getiriyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Golem Ağını temel alan Thorg uygulaması, bilgisayarlarda ücretsiz Ethereum madenciliği yapılmasını sağlıyor. Uygulama, kullanıcılara ETH ile değil, Golem’in GLM tokeni ile ödeme yapıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Thorg uygulaması, bilgisayarlarda ücretsiz Ethereum madenciliği yapılmasını sağlıyor.
  • Uygulama, kullanıcılara ETH ile değil, Golem’in GLM tokeni ile ödeme yapıyor.

Dünyada Ethereum madenciliği yapan, ağ güvenliğine katkıda bulunan ve bir miktar ETH kazanma şansı karşılığında işlemleri doğrulayan milyonlarca “makine” vardır. Ancak madenciliği kârlı hale getirmek için çoğu insan çok fazla bilgi işlem gücüne sahip olan pahalı donanımlara ihtiyaç duyar.

Binance indirim kodu

Golem Ağı Nedir?

Bu noktada Ethereum tabanlı bir platform olan Golem Network, ağ için başka bir çözüme sahip.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Golem Network, bugün, bilgisayarlar için ücretsiz bir Ethereum madenciliği uygulaması olan Thorg’u duyurdu. Golem, uygulamanın halihazırda oyuncular ve ev bilgisayarlarına sahip madenciler gibi için oluşturulmuş olsa da; “gelecekte daha fazla makine türünü destekleyeceğini” dile getirdi.

Bir ev bilgisayarında ETH madenciliği yapmanın başka yolları olsa da; Golem ağından yararlanmak, insanların odalarını “donanımla doldurmadan” madencilik verimliliklerini artırmalarına katkı sağlar. Golem Network CEO’su Piotr Janiuk konu ile ilgili verdiği demeçte, “Thorg, normal bir madenci veya madencilik planı değil; boşta kalan makinelere ve onların bilgi işlem gücüne yönelik farklı bir hizmet. Bu yüzden de şimdilik doğrudan bir rakibi yok.” ifadelerini kullandı.

Ödemeler İçin Polygon Kullanılıyor

Thorg, ödemeleri kolaylaştırmak için ise bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Polygon’u kullanıyor ve bu sayede Ethereum ağındaki yüksek ücretlerden kaçınmış oluyor.

Janiuk konu ile ilgili basın açıklamasında, ayrıca, “Thorg, Golem platformunu geliştiriyor; çünkü bu madencilik kullanım durumu, pasif geliri optimize etmek için ek araçlar sağlayarak sağlıklı ve verimli bir pazar yaratmanın yeni ve heyecan verici yollarını açıyor.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Avrupa Bitcoin ve Ethereum Madenciliğini Yasaklayacak mı?

Golem’in piyasa değeri geçen yıl dört kattan fazla arttı. Golem tokeni şu anda 0.50 Dolar fiyatında seyrediyor; projenin toplam piyasa değeri ise 500 milyon Doların altında kaydediliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar