Yeni Bitcoin Satın Alımlarının Pandemiden Kaynaklandığı Ortaya Çıktı

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 7 ay önce

blank

Bitcoin fiyatı 18.000 dolara yükselirken tüccarlar, tüm zamanların en yüksek seviyesini korumaya çalışıyor ve kurumsal yatırımcıların Bitcoin (BTC) kervanına dahil olma dalgası devam ediyor.

blank

Bu sefer hem kurumsal hem de perakende yatırımcılar Bitcoin biriktirmeye hevesli görünürken kripto türev piyasalarından gelen veriler, kurumsal yatırımcıların Bitcoin hacimlerini yeni zirvelere taşıdığını gösteriyor.

Şu anda yönetim altında olan varlığı 9.8 milyar dolardan fazla tutan bir dijital varlık yönetimi şirketi olan Grayscale Investments’ın araştırması, koronavirüs salgınının, Bitcoin’in mevcut yükselişinin ana itici gücü olabileceğini iddia ediyor.

Şirketin yıllık anketi doğrultusunda, tüm Bitcoin yatırımcılarının %83’ünün COVID-19 enfeksiyonlarının minimum düzeyde olduğu son 12 ayda başladığı görülüyor.

Görüşülen mevcut Bitcoin yatırımcılarının %38’inin son dört ay içinde piyasaya katılım sağladığı öğrenilirken bunların arasından %63’ü ise COVID-19’un neden olduğu ekonomik bozulmanın BTC satın alma kararlarını olumlu yönde etkilediğini söylüyor.

Bitcoin gittikçe daha da yaygınlaşıyor

Grayscale’in anketi ayrıca Bitcoin’in genel halk ve yatırımcı sınıfı arasında daha yaygın hale geldiğini gösteriyor. Henüz Bitcoin’e yatırım yapmamış olanların arasındaki görünümün 2019’dan bu yana önemli ölçüde değiştiği ve 2019’da görüşülen yatırımcıların %36’sı Bitcoin alımına ilgi gösterdiğini belirtirken bu oranın 2020’de %55’e çıktığı görülüyor.

Anket katılımcılarının yaklaşık olarak yarısı, kripto para birimlerinin on yılın sonunda ana akım değişim araçları olarak kabul edileceğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Yatırımcıların Bitcoin’in değer deposu anlatısına kapılma eğiliminin muhtemelen artış göstermesi ve ana akım kripto alımının, çoğu uzman ve yatırımcının beklediğinden daha erken gelmesinin olası olduğu düşünülüyor.

COVID-19 bittiğinde Bitcoin cazibesini kaybedecek mi?

COVID-19’un ortadan kalkması sürecine Bitcoin fiyatının nasıl tepki vereceği sorusu bazı yatırımcıların kafasında geçerli bir soru olarak varlığını koruyor. The Crypto Portfolio’nun yazarı ve eski bir dijital varlık fonu yöneticisi olan Jonathan Hobbs, salgının etkilerinin, hastalığın kendisi kontrol altına alındıktan çok sonra hissedileceğini söylüyor.

Covid-19’un, kurumsal olarak kripto alımının ateşini yakan gelişme olduğunu ama yakacak odunun ondan çok daha önce birikmeye başladığını belirten Hobbs, artık ateş yandığına göre söndürmek için çok su gerekeceğini ifade ediyor. Dünyanın sonunda Covid-19’dan kurtulmasının ardından ekonominin yine borca batacağına ve merkez bankalarının, 2008 mali krizinden bu yana yaptıkları gibi bu borçları şişirmek için para basmaya devam edeceklerine dikkat çeken yazar, bunun da Bitcoin’in bir enflasyon koruması olduğuna dair kurumsal anlatının, salgın bittikten çok sonra da devam edeceği anlamına geldiğine inanıyor.

Pandeminin olumsuz etkilerinden kaynaklanan muazzam ekonomik teşvikin ve genişleyen para politikasının, öngörülebilir gelecek için ekonomik manzarayı değiştirdiği görülüyor.

Bazı analistler, COVID-19 salgınının Bitcoin’in 2020 yükselişini nasıl etkilediği konusunda abartı yorumlara kaçsa da yatırımcıların kripto para birimlerine olan ilgisini hızlandırmada salgının rolü yadsınamıyor.

Yatırımcılar tarafından belirlenen ana pozitifleri, Bitcoin’in düşük giriş engeli ve geleneksel piyasalarda dalgalanma olduğunda değer kazanma kabiliyeti olarak kaydediliyor. Bu faktörlerin pandemi sona erdiğinde bile muhtemelen devam etmesi bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Pantera CEO’sundan Bitcoin İçin “Alım Fırsatı” Açıklaması

Pantera CEO’su Dan Morehead’e göre “şu anda Bitcoin satın almak için iyi bir zaman olabilir”. Bununla birlikte ABD’li senatör...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend