10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.6 C
İstanbul

Yeni Dogecoin mi? Ethereum Classic Fiyatı Rekor Seviyeye Yükseldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ETC, Robinhood ve Coinbase’de 100 Doların üzerinde işlem yapmaya başladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum Classic (ETC), 15 Nisan’da o zaman için tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 38 Dolara ulaşmıştı.
  • Kripto para bugün Coinbase’de 150 Dolara kadar yükseldi.

Ethereum Classic’in fiyatı bir gecede yükseldi ve tokeni rekor seviyelere taşıdı. Nomics verilerine göre, 15 Nisan’da 38.43 Dolar seviyesinde olan ETC, bugün 97.24 Dolar seviyesinde hareket ediyor.

Binance indirim kodu

ETC, Coinbase’de 150 Doları Gördü

Ancak, kullandığınız borsaya bağlı olarak ETC’nin fiyatı önemli ölçüde değişebilir. Coinbase’de fiyat mevcut 127 Dolar seviyesine düşmeden önce 149.75 Dolara kadar çıktı: Bu, Binance’den 35 Dolar ve ticaret uygulaması Robinhood’dan 12 Dolar daha yüksek bir seviye.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Fiyattaki bu tutarsızlık muhtemelen kısa ömürlü olacaktır; ancak hiç kuşkusuz ETC’nin yükselen fiyatı bir gerçek. Kripto paradaki genel coşkunun, ETC’nin popüler ticaret uygulamaları tarafından listelenmesi ve rakip zincirdeki büyük değişiklikler nedeniyle ortaya çıktığı düşünülüyor.

Ethereum Classic, Ethereum blok zincirinin 2016 yılında gerçekleşen bir çatalının sonucudur. Bir taraf, orijinal Ethereum ağından ayrıldı ve şu anda en değerli ikinci kripto para olan ETH’nin temellerini oluşturan blockchaini kurdu. Bu ayrılığa karşı çıkan kamp ise orijinal Ethereum Classic blok zincirini kullanmaya devam etti.

Ethereum Classic ve onun yerel tokeni ETC, 2019 ve 2020 boyunca 13 Dolarlık fiyat seviyesinin üzerine hiç çıkamadı. Aynı zaman diliminde ise ETH 100 Dolar seviyesinde seyrediyordu. Ancak son günlerde her iki kripto parada önemli bir artış rallisi yaşıyor.

ETC ve ETH Rekabeti

ETC, üç en büyük borsa tarafından listelenmiş durumda: Binance, Coinbase ve Robinhood. Binance dünyada en çok kullanılan borsa olsa da; diğer ikisi kullanıcı deneyimine odaklandıklarından kripto para acemilerine açılan kapı olarak değerlendirilebilir.

İlgili Haber:  Theta Fiyatının 3.49 Dolar ile Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaşmasının 3 Nedeni

Öte yandan Ethereum blok zinciri önümüzdeki süreçte enerji yoğun ETH madenciliğini tamamen ortadan kaldıracak önemli bir geçiş süreci yaşıyor. Bu sürecin sonucunda Ethereum 2.0 ağına geçilecek ve mevcut iş ispatı yapısının yerine hisse ispatı yapısı kurulmuş olacak.

Ancak Ethereum Classic’in böyle bir geçiş yapma planı yok. Bu da ETH madencilerinin donanımlarını ETC zincirinde kullanmak isteyebileceği anlamına geliyor. Son fiyat artışının altında yatan nedenlerden birinin de bu olabileceği dile getiriliyor.

Ek olarak, Temmuz ayında gerçekleşecek Ethereum yükseltmesiyle birlikte ağdaki madencilere verilen ödül ücretlerinin yakılması gündeme gelecek. Bu güncellemenin de madencilerin ETC ağına geçişini hızlandırabileceği belirtiliyor. Bunun için Temmuz ayını beklemek gerekiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar