27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Yeni Solana mı? Algorand (ALGO) Fiyatı, Son İki Günde İki Kat Yükseldi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ALGO fiyatındaki son patlamanın sebebi ne?

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Algorand’ın yerel kripto parası ALGO, Salı gününden bu yana iki kat yükseldi.
  • ALGO, iki yıl aranın ardından ilk kez 2 Dolar seviyesinin üzerine çıktı.
  • El Salvador, altyapı ve hizmetler için Algorand’ın hisse kanıtı blok zinciri ağını kullanacağını açıkladı.

Algorand’ın yerel kripto parası ALGO, Solana benzeri bir fiyat artışının ortasında olabilir.

Binance indirim kodu

Algorand Fiyatı İki Kat Yükseldi

CoinGecko’ya göre ALGO bugün 2.44 Dolarlık bir fiyat seviyesine ulaştı. Kripto para, Salı günü ise yalnızca 1.20 Dolar fiyatında seyrediyor. Bu yazı itibariyle Algorand bir haftada %98 ve son 30 günde de %168 oranında yükselmiş oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Algorand fiyatı, kripto paranın ilk kez piyasaya sürüldüğü Haziran 2019’dan bu yana bu kadar yüksek olmamıştı. CoinGecko verileri, ALGO için tüm zamanların en yüksek seviyesini 3.56 Dolar olarak gösteriyor. Kripto para, bu seviyeye doğru hızla ilerliyor.

2019’da piyasaya sürülen Algorand, Solana’ya ve yaklaşmakta olan Ethereum 2.0’a benzer şekilde enerji açısından verimli “hisse kanıtı” modelini kullanan bir blok zinciri platformudur.

Algorand, merkezi olmayan uygulamalar ve DeFi protokolleri için hızlı, ölçeklenebilir bir sistem olarak tasarlanmıştır. Bugünkü fiyat artışı ile birlikte Algorand, piyasa değerine göre en büyük 12. kripto para konumuna yükseldi.

Algorand Fiyatı Neden Yükseliyor?

Algorand’ın son zamanlardaki yükselişini açıklayabilecek birkaç faktör var. 31 Ağustos’ta finansal hizmetler firması Koibanx, El Salvador’un blok zinciri altyapısı geliştirmek için Algorand ile bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

El Salvador, bazı Salvadorluların protestosu ve teknik aksaklıklara rağmen, bu hafta önde gelen kripto para Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etti. Ek olarak Koibanx, Algorand’ı COVID-19 izleme sistemi ve finansal hizmetler platformları gibi daha fazla blok zinciri tabanlı altyapı ve hizmetler için kullanacağını açıkladı.

İlgili Haber:  Bir Haftada %24 Değer Kazanan Bitcoin Fiyatı 60.000 Dolar Seviyesini Geçmeyi Başardı

Rakip blok zinciri platformu Solana da burada önemli bir faktör olabilir. Solana, düşük ücretleri ve çok fazla miktarda işlem yapabilme yeteneği sayesinde Ethereum için önemli bir rakip olarak görülüyor; ve Solana da hem NFT hem DeFi alanında büyüyor. Algorand ise Ethereum ve Solana’ya başka bir alternatif olarak görülebilir. Algorand, onlardan farklı olarak daha düşük fiyatlı bir kripto paraya ve daha küçük bir piyasa değerine sahiptir; bu sayede potansiyel olarak yatırımcılara büyümek için daha fazla alan olduğunu düşündürür.

Bu anlamda, Solana’nın son yükselişini kaçıran yatırımcılar, Algorand ile benzer kazançlar elde etmeyi umabilirler.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar