18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Yeni Trend Metaverse Tokenleri mi? Decentraland Fiyatı Bir Günde %44 Oranında Arttı!

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 4 hafta önce

blank

Facebook’un ismini “Meta” olarak değiştirmesi ve metaverse odağını bir kez daha vurgulamasının ardından bu alana odaklanan kripto paraların fiyatı yükselmeye başladı.

blank

Haberin Özeti

  • Facebook’un ismini “Meta” olarak değiştirmesi ve metaverse odağını bir kez daha vurgulamasının ardından bu alana odaklanan kripto paraların fiyatı yükselmeye başladı.
  • Decentraland’ın MANA tokeni, son 24 saatte %44.6 oranında fiyat artışı yaşayarak bu alana öncülük etti ve fiyatını 1.15 Dolara çıkardı.

Kalıcı ve sanal bir evren olan metaverse ile ilişkili kripto paralar, Facebook’un “metaverse’i hayata geçirme” misyonu ile birlikte ismini “Meta” olarak değiştirmesinin ardından yükselişe geçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Decentraland Fiyatında %44’lük Artış

Decentraland’ın MANA tokeni, son 24 saatte %44.6 oranında fiyat artışı yaşayarak bu alana öncülük etti ve fiyatını 1.15 Dolara çıkardı. Sandbox’ın SAND tokeni de aynı süreçte %21.5 oranında arttı ve 1.02 Dolara yükseldi. Metaverse ile ilişkili bir başka kripto para Enjin Coin (ENJ) de son 24 saatte %10.8’lik bir artış yaşadı ve 2.44 Dolar fiyatına ulaştı.

NFT destekli bir oyunun temelini oluşturan Axie Infinity’nin AXS tokeni ve NFT’ler için tasarlanmış bir blok zinciri olan Flow’un yerel tokeni de son 24 saatte sırasıyla %7.8 ve %7.6’lık kazançlar gördü. AXS, şu anda 139.17 Dolar; Flow ise 13.56 Dolar fiyatında seyrediyor.

Metaverse Nedir?

Başlangıçta Neal Stephenson’ın 1992 yılındaki romanı Snow Crash’de bulunan bir terim olan Metaverse, kullanıcıların dijital avatarlar kullanarak birbirleriyle etkileşime girdiği kalıcı bir sanal evren anlamına geliyor. Bu paylaşılan sanal alanlar sosyal etkileşimler, oyunlar ve hatta iş için bile kullanılabilir.

2018 yapımı Ready Player One filmi gibi çoğu kurgusal olan metaverse tasvirleri, kullanıcıların sanal ve artırılmış gerçeklik cihazları aracılığıyla bu online dünyaya erişmesini de öngörüyor; ancak şu anda kripto destekli Decentraland gibi birçok platform, geleneksel bir bilgisayar kullanılarak da ziyaret edilebiliyor.

İlgili Haber:  Bitcoin, Piyasa Döngülerini Düzensiz Hale Getirdiği İçin Yıkıcı Bir Para mı?

Facebook’un ismini Meta olarak değiştirmesi ise şirketin metaverse alanına yönelik kapsamlı bir ilgisinin parçası olarak yorumlanabilir. Firma, Eylül ayında, metaverse ile ilgili girişimlere ve ortaklıklara 50 milyon Dolarlık bir yatırım yapmayı planladığını duyurdu. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ise dün konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Metaverse, tıpkı başladığımız zamanki sosyal ağlar gibi teknolojinin bir sonraki hedef noktasıdır.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend