YFI’nin Çıkardığı Yeni Köpek Coini WOOFY Nedir? YFI Piyasasını Nasıl Etkileyecek?

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Son güncelleme: 1 ay önce

blank

TVL (Total Value Locked) değeri 4 milyar doları aşan DeFi platformu YFI (Yearn.Finance), Twitter hesabından attığı tweet’iyle, YFI’ye “arkadaş olacak” Woofy coinini piyasaya sürdüğünü açıkladı.

blank

YFI’nin TVL değerini 2 milyar dolardan 4 milyar dolara çıkarması yalnızca 32 gün sürdü. Aynı tweet’te YFI ayrıca, WOOFY coini çıkararak hayvan temalı coin çılgınlığına katılacağını duyurmuş oldu. WOOFY’nin, YFI’nin “mavi köpek dostu” olması hedefleniyor. YFI’nin açıklamalarına göre bir WOOFY her daim YFI fiyatlarına endeksli olacak ve 1.000.000 adet WOOFY 1 YFI’ye tekabül edecek. YFI’ye göre, WOOFY coinin çıkmasıyla beraber, YFI’nin çok yüksek boyuttaki fiyat sorunu (bu yazının yazıldığı anlarda 1 YFI’nin değeri yaklaşık 73000 dolar seviyelerinde) ve YFI’de “bir köpek temalı coin bulunmaması” problemi çözülmüş olacak. WOOFY yatırımcıları istedikleri zaman coinlerinin anında YFI’ye çevirebilecek.

Paylaşılan blog yazısında ayrıca WOOFY’nin YFI tarafından desteklendiği belirtildi. YFI, yatırımcılar tarafından “çok pahalı” olduğu için eleştiriliyordu.

YFI Son Düzeltmelerden Sonra İyi Toparlanamadı

Altcoin piyasalarında yaşanan son düzeltmede en büyük 10 altcoin listesindeki birçok coin kan kaybetti. Ancak SNX, SUSHİ, AAVE ve CRV gibi DeFi projeleri rallilerine devam etti. Ancak YFI bunların arasına katılamadı ve fiyatlar 60.000 dolar seviyesine kadar geriledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Sadece 24 saat içerisinde değerinin %15’ini kaybeden YFI, Dogecoin’e benzerliğiyle göze çarpan WOOFY’nin piyasaya çıkmasıyla beraber bir ralli başlatıp 88.277 dolara kadar tırmandı.

Ancak yaşanan rallinin ömrü uzun olmadı. DOGE’da beş gün önce yaşanan rallinin, DOGE’u rekor düzey olan 0.7376 dolar seviyesine çıkarmasına benzer bir şekilde WOOFY’nin çıkışı da YFI’nin kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmasını sağladı.

YFI Yatırımcılarının Çoğunu “HODLer’lar” Oluşturuyor

On-chain verilerine göre YFI yatırımcılarının %85’ini uzun vadeli yatırımcılar (HODLer’lar) oluşturuyor. Bu yüzden uzun vadede fiyatların yükselmesi mümkün olabilir.

YFI, çok düşük miktarlardaki arzı nedeniyle birçok kez eleştirilere maruz kalmıştı. YFI, birim başına maliyetin çok fazla olması nedeniyle spekülatif yatırımcılar için uygun ortamı sunamıyor. Bu tür bireysel yatırımcılar daha çok 1 doların altındaki altcoinleri tercih ediyor ve YFI bu yatırımcılar için çok pahalı kalıyor. Piyasalardaki köpekli coin çılgınlığı, SHIB ve WOOFY gibi coinlerin oluşmasına zemin hazırladı ve belki de YFI, bu fırsatı yüksek performanslı kripto paralar arasına girmek için kullanabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend