YFI’nin Fiyatı %14 Artarak 19.870 Dolar Oldu

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 1 hafta önce

blank

Merkezi olmayan finans protokolü yEarn’in tokeni YFI, son 24 saatte %14 artarak 19.870 dolar oldu ve Bitcoin’i geride bıraktı.

blank

YFI, diğer kredi protokollerinden elde edilen getirileri bir araya getiren bir DeFi protokolü olan yEarn veya yearn.finance ekosisteminin tokenidir. yEarn, DeFi ekosisteminin odak noktalarından biridir. Diğer kullanım alanlarının yanı sıra, kullanıcıları tüm farklı DeFi borç verme protokollerine yönlendirir ve potansiyel kazançları listeler.

YFI “governance” dediğimiz bir “yönetim” tokenidir. Yani eğer YFI’ye sahipseniz ağdaki güncellemeler için oy kullanma hakkına da sahipsiniz demektir. YFI’ye sahip olmak size ağda söz hakkı verir. 17 Temmuz’da hayata geçmesiyle birlikte, YFI spekülatif bir varlık olarak ortaya çıktı. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, fiyatı oluşturulduğundan bu yana %1.779 artış gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Unutmayın: YFI’nin kendi öz yaratıcısı Andre Cronje YFI’yi “tamamen değersiz 0 değerli bir token” olarak tanımlıyor. Ve hatta tekrar ediyor; “bu tokenin 0 finansal değeri vardır” diyor özellikle.

Ve yine sözlerine şöyle devam ediyor; “Yeterince vurgulamamış olabilirim, değeri sıfırdır. Satın almayın. Kazanın.” diyor.

Şimdi YFI, şu anda 11.491 dolar değerinde olan Bitcoin’den bile daha değerli. YFI, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine de yaklaşmak üzere. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre Bitcoin, 17 Aralık 2017’de 20.089 $’lık zirveye ulaştı.

Bitcoin ve YFI arasındaki temel fark, token arzlarının çok farklı olmasıdır. Örneğin sirkülasyonda 29.963 YFI tokenine kıyasla dolaşımda 18 milyon Bitcoin bulunuyor. Bu nedenle, Bitcoin’in 212 milyar dolar olan piyasa değeri, YFI için 591 milyon dolar olan piyasa değerinden çok daha yüksek – Bitcoin yaklaşık 11.491 dolar değerinde olsa bile.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Ripple (XRP) İçin Yeni Bir Toplu Satış Kapıda Olabilir!

Kripto paralardaki büyük çöküşün üzerinden bir aydan uzun bir süre geçti ancak piyasalarda henüz bir toparlanma sinyali gözükmüyor. Altcoinlerin...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend