30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

YFI’nin Fiyatı %14 Artarak 19.870 Dolar Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Merkezi olmayan finans protokolü yEarn’in tokeni YFI, son 24 saatte %14 artarak 19.870 dolar oldu ve Bitcoin’i geride bıraktı.

Binance indirim kodu

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

YFI, diğer kredi protokollerinden elde edilen getirileri bir araya getiren bir DeFi protokolü olan yEarn veya yearn.finance ekosisteminin tokenidir. yEarn, DeFi ekosisteminin odak noktalarından biridir. Diğer kullanım alanlarının yanı sıra, kullanıcıları tüm farklı DeFi borç verme protokollerine yönlendirir ve potansiyel kazançları listeler.

YFI “governance” dediğimiz bir “yönetim” tokenidir. Yani eğer YFI’ye sahipseniz ağdaki güncellemeler için oy kullanma hakkına da sahipsiniz demektir. YFI’ye sahip olmak size ağda söz hakkı verir. 17 Temmuz’da hayata geçmesiyle birlikte, YFI spekülatif bir varlık olarak ortaya çıktı. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, fiyatı oluşturulduğundan bu yana %1.779 artış gösterdi.

Unutmayın: YFI’nin kendi öz yaratıcısı Andre Cronje YFI’yi “tamamen değersiz 0 değerli bir token” olarak tanımlıyor. Ve hatta tekrar ediyor; “bu tokenin 0 finansal değeri vardır” diyor özellikle.

Ve yine sözlerine şöyle devam ediyor; “Yeterince vurgulamamış olabilirim, değeri sıfırdır. Satın almayın. Kazanın.” diyor.

Şimdi YFI, şu anda 11.491 dolar değerinde olan Bitcoin’den bile daha değerli. YFI, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine de yaklaşmak üzere. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre Bitcoin, 17 Aralık 2017’de 20.089 $’lık zirveye ulaştı.

Bitcoin ve YFI arasındaki temel fark, token arzlarının çok farklı olmasıdır. Örneğin sirkülasyonda 29.963 YFI tokenine kıyasla dolaşımda 18 milyon Bitcoin bulunuyor. Bu nedenle, Bitcoin’in 212 milyar dolar olan piyasa değeri, YFI için 591 milyon dolar olan piyasa değerinden çok daha yüksek – Bitcoin yaklaşık 11.491 dolar değerinde olsa bile.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar