29 Mayıs 2022, Pazar
25.5 C
İstanbul

Yükselen Kripto Para Algorand, Drone Racing League ile Bir Ortaklık Yaptığını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son zamanlarda önemli bir fiyat artışı yaşayan kripto para Algorand, drone ligi (Drone Racing League) ile bir ortaklık anlaşması imzaladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Algorand, Drone Racing League ile 5 yıllık bir ortaklık anlaşması imzaladı.
  • Ortaklık, NFT’ler için adlandırma hakları, blok zinciri tabanlı biletleme teknolojisi ve token tabanlı lig yönetimini içeriyor.

2015 yılında kurulan Drone Racing League (DRL), geniş izleyici kitlesine sahip ileri teknoloji bir lig; ve şimdi blok zinciri ağı Algorand ile bir anlaşma yaparak hayran deneyimini ve etkileşimlerini genişletmeyi planlıyor.

Binance indirim kodu

Algorand ve DRL Ortaklığı

Bugün her iki şirket de ligin, Algorand blok zincirini çeşitli şekillerde benimsemesini sağlayacak beş yıllık bir ortaklık duyurdu. Algorand, ayrıca, bu ay NBCSN ve Twitter’daki yayınlarla başlayacak olan DRL’nin Dünya Şampiyonası Sezonu için unvan haklarını da eline alacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

DRL Başkanı Rachel Jacobson konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Sürükleyici ve yüksek hızlı drone yarışmamızı, yeni ve her geçen gün çığır açan teknolojiler ile güncelliyoruz. Blockchain, drone yarışları için bir hedeftir ve blockchain topluluğunu sporumuza davet etmekten heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Drone Racing League, bilet satışları ve NFT’ler de dahil olmak üzere çeşitli girişimler için Algorand blok zincirini kullanmayı planlıyor. Ek olarak Jacobson, “yönetim tokenlerine” atıfta bulunarak, “Sporun nasıl oynandığına ilişkin kararlardan arenadaki yeni deneyimlere kadar, taraftarlara ligin evriminde söz hakkı veren tokenler geliştireceğiz.” dedi.

Algorand Fiyatı Son Günlerde Olumlu Bir Performans Sergiliyor

Algorand’ın drone yarış ortaklığı, kripto paranın fiyatının da yükseldiği bir zamanda geliyor. Algorand (ALGO), geçen hafta, El Salvador hükümetinin blockchain ağının üzerine altyapı ve çeşitli hizmetler inşa etme planlarını açıklamasından sonra iki gün içinde fiyatını ikiye katladı.

İlgili Haber:  Bir Kripto Para Projesinin Danışmanı Nobel Ödülü Kazandı

Solana ve Avalanche’ın yanı sıra Algorand da son zamanlarda artan değer ve ekosistem aktivitesi ile birlikte Ethereum’a bir başka alternatif olarak öne çıkıyor. Ethereum, merkezi olmayan uygulamalar, DeFi protokolleri ve NFT koleksiyonları için lider platformdur; ancak yüksek işlem ücretleri ve ağ tıkanıklığı, Algorand gibi daha hızlı ve daha ölçeklenebilir blok zincirlerine duyulan ilgiyi gün geçtikçe artırıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar