30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

Bitcoin En Çok İzlenen Varlık Olmaya Devam Ediyor, Yükselişteki Altcoinler Hangileri?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin kripto para piyasasındaki liderliğini devam ettiriyor. Bu liderlik hem en yüksek piyasa değeri hem de popülerlik alanında.

Binance indirim kodu

Bu haberin girildiği sırada kripto para piyasasının toplam değeri 1 trilyon doların biraz üzerindeydi. Bitcoin bu 1 trilyon doların %40’tan fazlasını domine ediyor. Onu %18 ile Ethereum takip ediyor. Üçüncü sırada ise %6 ile Tether var.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Piyasa değerinde durum bu. Blockchain Danışmanlık sitesi bunlara ek olarak bir de kripto paraların en çok izlenme sayılarını ölçümlüyor.

Son 24 saatte en çok izlenen kripto paralar. Kaynak: blockchaindanismanlik.com
Son 24 saatte en çok izlenen kripto paralar. Kaynak: blockchaindanismanlik.com

Yukarıdaki tabloda son 24 saatte izlenme sayısı en çok artan kripto paraları gösteriyor. Bu oldukça önemli bir metrik zira piyasanın hangi paraları merak ettiği, izlemeye başladığını gösteriyor. Örneğin son 24 saatte Bitcoin’i 1145 kişi daha izlemeye almış. Onu 766 kişi ile Ethereum takip etmiş. Bitcoin ve Ethereum zaten her zaman liderlik koltuğunda, o yüzden onları geçip, sonrakilere bakmak daha fazla fikir verebilir.

BTC ve ETH’den sonra son 24 saatte en fazla merak edilen koin Flow olmuş. Meta yakın zamanda Instagram NFT’leri için kullanacağı blok zincir platformunun Flow olduğunu duyurmuştu. Dolayısıyla Flow’a bir ilgi söz konusu.

Son 24 saatte en çok merak edilen ve takibe alınan diğer koinler ise sırasıyla Binance Coin, Polygon, Quanyt, Cardano, Oasis Network, Optimism, Avalanche ve Polkadot.

Bu veriler son 24 saat için geçerli. Peki genel toplamda en fazla takip edilen ve en çok merak edilen koinler hangileri? Bunun için yine veri derleyici BC sitesindeki tabloyu izleyen sayısına göre sıraladığımızda aşağıdaki gibi bir tablo karşımıza çıkıyor.

En çok izlenen kripto paralar. Kaynak: blockchaindanismanlik.com
En çok izlenen kripto paralar. Kaynak: blockchaindanismanlik.com

Tabloda doğal olarak BTC ve ETH en tepede. Onları ise piyasa değerine göre 38nci sırada olan The Sandbox takip ediyor. Yani piyasanın Bitcoin ve Ethereum’dan sonra en çok merak ettiği ve takibe aldığı proje Sandbox. Sandbox’ı Cardano, BNB, Shiba Inu, Solana, Ripple, Dogecoin ve Polkadot takip ediyor. Yalnız rakamlara baktığımızda Sandbox’ın momentumunun düştüğünü görüyoruz. Diğer projelere son 24 saatte daha fazla kullanıcı kaydederken Sandbox geride kalıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar