1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Zayıf Eller BTC Sattıkça Bitcoin Balinaları Kâr Ediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Veriler, Bitcoin’in (BTC) 32.000 dolara düştükten sonra hızla el değiştirmeye başladığını ve yalnızca milyonerlerin kazanmaya devam ettiğini gösteriyor.

Binance indirim kodu

Bugün itibariyle Glassnode’dan cüzdan bakiyelerini yöneten istatistikler, “dipten satın alan” ana yatırımcıların bakiyesi olan 36 milyon dolar değerindeki 1.000 BTC’yi aşan yatırımcılar olduğunu ortaya koyuyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Milyoner cüzdanlar büyümeye devam ediyor

Blok zinciri altyapı sağlayıcısı Bison Trails’de protokol uzmanı olan Elias Simos tarafından derlenen veriler, zenginlerin aralık ve ocak ayı boyunca daha küçük yatırımcılar tarafından satılan Bitcoin’den kazanç sağladığını gösteriyor.

Simos, 1.000 dolardan fazla BTC‘ye sahip adreslerin, bu en son krizin yürürlüğe girmesine rağmen diğerlerinin pahasına artmaya devam ettiğini ifade ediyor.

“Siz satış yaparken, balinalar Bitcoin’inizi yutuyordu”

BTC/USD 1 Aralık’ta 19.000 dolardan 42.000 dolarlık en yüksek seviyelere çıktıkça daha küçük bakiyeli cüzdanların sayısı azalırken 1.000 BTC’den fazlasına sahip olan grubun, varlığını büyüten bir aykırı değer haline geldiği görülüyor.

Dolayısıyla net etki, güçlü ellere satış yapan zayıf eller olarak kabul ediliyor ve varlık ne kadar zenginse ellerin de o kadar güçlü olduğu düşünülüyor.

Girişimci Alistair Milne, Simos’un bulgularına yanıt vererek milyarderlere, şirketlere ve serbest yatırım fonlarına BTC transferinin bir parçası olunmaması gerektiği tavsiyesinde bulunuyor ve bunun zamanının en azından şu an olmadığını vurguluyor.

Guggenheim BTC satacağını ima etti

Kurumsal satın alımlar son birkaç ayda Bitcoin’in standart anlatısı haline gelirken bu hafta analistlerin birinden gelen “zayıf eller” sinyali diğer analistlerin büyük ölçüde dikkatini çekiyor.

Kasım ayı sonlarında BTC’ye oldukça büyük bir fon tahsisi yapılacağını açıklayan Guggenheim Partners’ın, hisselerinin bir kısmını şimdiden satmayı planladığı iddia ediliyor. Tetikleyici, pazartesi günü Bitcoin’in hafta sonu düşüşünün konumunu yeniden düşünmek için ivme sağladığını söyleyen CIO Scott Minerd’den geliyor.

İlgili Haber:  Twitter CEO'su Dorsey, Trump’ın Yasaklanmasını Savunurken Bitcoin'i Övdü

Bitcoin’in parabolik yükselişinin yakın vadede sürdürülemez olduğunu ve bir aksilik karşısında savunmasız olduğunu belirten Minerd, 35.000 dolarlık hedef olan teknik avantajın aşıldığını ve ortadan biraz para alma zamanının geldiğini söylüyor.

Guggenheim’ın ilk girişinden sadece haftalar sonra gelen kararın ardındaki mantığı sorgulayan yanıtlarla birlikte yapılan öneri, piyasa katılımcılarını şaşırtıyor.

Kurumsal alım, Bitcoin için daha temel bir arz ve talep daralmasının ortasında geliyor ve büyük alıcılar, madencilerin her ay üretebileceklerini halihazırda geride bırakıyor. Aynı zamanda madencilerin son günlerde satışlarını arttırdığı görülüyor. Bir teorinin öne sürdüğü gibi tüm zamanların en yüksek seviyelerinde veya neredeyse yakınında iyi kazanılmış kârlar elde ediliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar