10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Zcash Fiyatı Son 24 Saatte %29 Oranında Arttı: İşte Nedeni!

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 2 hafta önce

blank

Gizlilik odaklı kripto paralardan biri olan Zcash fiyatı, geride bıraktığımız 24 saatte %29 oranında yükseldi. Coin’in üreticisi olan Electric Coin Company tarafından yapılan bir dizi açıklama, kripto paranın fiyatını artıran temel etken oldu.

blank

Haberin Özeti

  • Gizlilik odaklı kripto para Zcash, bir günde %29 oranında değer kazandı.
  • Zcash’in arkasındaki kuruluş olan Electric Coin Company, önümüzdeki 3 yılda uygulayacakları resmi yol haritasını açıkladı.
  • Kripto para, bu süreçte “hisse kanıtı” konsensüs mekanizmasına geçiş yapacak.

Zcash fiyatı son 24 saatte %29 oranında artarak 147 Dolardan 189 Dolara yükseldi. Kripto paranın arkasındaki kuruluş olan Electric Coin Company (ECC), önümüzdeki 3 yılda uygulacakları resmi yol haritasını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Zcash’in 3 Yıllık Yol Haritası

Şirket, kripto parasının 3 yıl içinde mevcut enerji yoğun “iş kanıtı” sisteminden; çok daha çevreci “hisse kanıtı” konsensüs mekanizmasına geçiş yapacağını açıkladı. ECC, ayrıca 2022 yılında da “Resmi ECC Cüzdanı” yayınlamayı planladığını bildirdi.

Electric Coin Company, 3 yıllık yol haritasını duyururken yaptığı açıklamada, Zcash’in verilerin tamamen merkezi olmayan bir şekilde birbirine bağlandığı ve her kullanıcıya kendi bağımsız “web diliminin” verildiği Web 3.0 dünyasında kilit bir oyuncu olarak yükselmesi için çalıştıklarını belirtti.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Toplumun yaklaşmakta olan merkezi olmayan ağa ilişkin kolektif vizyonunda, insanlar bilgileri üzerinde tam kontrole sahip olacaklar. ECC, gizliliğin bu gelişiminde kilit bir rol oynayacağına inanıyor.” ifadeleri kullandı.

Gizlilik Odaklı Kripto Paralar

Zcash ve ana rakibi Monero gibi kripto paralar, endüstri genelinde “gizlilik odaklı coinler” olarak nitelendirilirler. Bu tip kripto paralar çeşitli şifreleme tekniklerini kullanarak, kullanıcı adresleri ve işlem miktarları gibi tanımlayıcı bilgileri gizlerler. Öte yandan Monero yalnızca “özel işlemlere” izin verirken; Zcash “halka açık işlemleri” de destekler.

İlgili Haber:  Zcash, Finansal Gizliliğin Geleceğinde Etkin Rol Oynayacak

Bu tip kripto paraların mevcudiyeti, endüstri içinde de uzun yıllardır tartışma konusu olmaya devam ediyor. Bazı çevreler, gizlilik odaklı kripto paraların endüstrinin genel ilkeleriyle ve merkezi olmayan yapısıyla uyuştuğunu ve bu nedenle de desteklenmesi gerektiğini belirtirken; daha eleştirel bir grup ise bu tip kripto paraların genel olarak kara para aklama, terörizm finansmanı ve uyuşturucu ticareti gibi suç faaliyetleri için kullanıldığını öne sürerek kripto para endüstrisinin güvenilirliğini zedelediklerini savunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend