7 Ağustos 2022, Pazar
26.6 C
İstanbul

Zcash Fiyatı Son 24 Saatte %29 Oranında Arttı: İşte Nedeni!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Gizlilik odaklı kripto paralardan biri olan Zcash fiyatı, geride bıraktığımız 24 saatte %29 oranında yükseldi. Coin’in üreticisi olan Electric Coin Company tarafından yapılan bir dizi açıklama, kripto paranın fiyatını artıran temel etken oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Gizlilik odaklı kripto para Zcash, bir günde %29 oranında değer kazandı.
  • Zcash’in arkasındaki kuruluş olan Electric Coin Company, önümüzdeki 3 yılda uygulayacakları resmi yol haritasını açıkladı.
  • Kripto para, bu süreçte “hisse kanıtı” konsensüs mekanizmasına geçiş yapacak.

Zcash fiyatı son 24 saatte %29 oranında artarak 147 Dolardan 189 Dolara yükseldi. Kripto paranın arkasındaki kuruluş olan Electric Coin Company (ECC), önümüzdeki 3 yılda uygulacakları resmi yol haritasını açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Zcash’in 3 Yıllık Yol Haritası

Şirket, kripto parasının 3 yıl içinde mevcut enerji yoğun “iş kanıtı” sisteminden; çok daha çevreci “hisse kanıtı” konsensüs mekanizmasına geçiş yapacağını açıkladı. ECC, ayrıca 2022 yılında da “Resmi ECC Cüzdanı” yayınlamayı planladığını bildirdi.

Electric Coin Company, 3 yıllık yol haritasını duyururken yaptığı açıklamada, Zcash’in verilerin tamamen merkezi olmayan bir şekilde birbirine bağlandığı ve her kullanıcıya kendi bağımsız “web diliminin” verildiği Web 3.0 dünyasında kilit bir oyuncu olarak yükselmesi için çalıştıklarını belirtti.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Toplumun yaklaşmakta olan merkezi olmayan ağa ilişkin kolektif vizyonunda, insanlar bilgileri üzerinde tam kontrole sahip olacaklar. ECC, gizliliğin bu gelişiminde kilit bir rol oynayacağına inanıyor.” ifadeleri kullandı.

Gizlilik Odaklı Kripto Paralar

Zcash ve ana rakibi Monero gibi kripto paralar, endüstri genelinde “gizlilik odaklı coinler” olarak nitelendirilirler. Bu tip kripto paralar çeşitli şifreleme tekniklerini kullanarak, kullanıcı adresleri ve işlem miktarları gibi tanımlayıcı bilgileri gizlerler. Öte yandan Monero yalnızca “özel işlemlere” izin verirken; Zcash “halka açık işlemleri” de destekler.

İlgili Haber:  ABD Adalet Bakanlığı Raporundan Çıkarılabilecek 7 Ders

Bu tip kripto paraların mevcudiyeti, endüstri içinde de uzun yıllardır tartışma konusu olmaya devam ediyor. Bazı çevreler, gizlilik odaklı kripto paraların endüstrinin genel ilkeleriyle ve merkezi olmayan yapısıyla uyuştuğunu ve bu nedenle de desteklenmesi gerektiğini belirtirken; daha eleştirel bir grup ise bu tip kripto paraların genel olarak kara para aklama, terörizm finansmanı ve uyuşturucu ticareti gibi suç faaliyetleri için kullanıldığını öne sürerek kripto para endüstrisinin güvenilirliğini zedelediklerini savunuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar