8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Zcash (ZEC) Fiyatında Neler Oluyor? Altcoinin Rotası Nereye Doğru?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Zcash (ZEC), son 24 saatte kısmi olarak da olsa yükseliş sağlayan birkaç altcoinden biri olmayı başardı. Ancak bununla birlikte analiste göre piyasada yaşanan güçlü gerileme, altcoinin daha fazla yükselmesine ve trendini sürdürmesine engel oldu. Bununla birlikte analist, ZEC fiyatının tehlikeli bir şekilde kırmızı bölgeye ilerlediğini düşünüyor.

Binance indirim kodu

Zcash ve diğer birçok altcoinde yaşanan söz konusu gerileme, Bitcoin fiyatının 45.000 dolara doğru düşüşe geçmesinin ardından geldi. BTC fiyatının bu kritik seviyeyi test etmesi, analiste göre piyasada bir satış baskısını tetikledi. Analist Ali Raza, Zcash fiyatını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Analist: “Zcash Fiyatı Ayı Lehine Bir Geri Dönüş Yaptı”

20 Aralık tarihinde ZEC fiyatı grafiğinde bir yükseliş hamlesi gerçekleştirdi. Gizlilik odaklı bir kripto para olan ZEC, 160 doları aştı ve 162 dolardaki direncini test etti. Bunun ardından ise, alış baskısı ZEC’in 165 dolara tırmanış yapmasına yetmedi.

Bahsedildiği üzere, yaşanan düşüşün, genel kripto para piyasasında gerçekleşen gerileme nedeniyle kaynaklandığı düşünülüyor. Bununla birlikte Zcash, Kasım ayı sonuna doğru sağladığı yükselişin henüz tamamını eritmiş değil.

Analiste göre ZEC’in mevcut durumunda düşüş trendi, 100 dolar civarına kadar sürebilir. Ekim ayında bu seviyelerden işlem gören altcoin, bunun ardından güçlü bir boğa rallisi gerçekleştirmişti. Bu yüzden, analiste göre genel kripto para piyasasının önümüzdeki haftalarda güçlü bir toparlanma yaşayamaması durumunda altcoinin fiyatı bu seviyelere kadar gerileyebilir.

Kasım ayı sonlarında gelen yükselişler, ZEC ağının Proof of Stake protokolüne geçiş yapacağını açıklamasının ardından gelmişti. PoS protokolü uzmanlar tarafından genel olarak daha ölçeklenebilir ve çevreci bir konsensüs olarak nitelendiriliyor.

ZEC Fiyatı Direncini Kırabilecek Mi?

Analiste göre bir tür boğa senaryosunda altcoinin fiyatı ilk olarak 170 dolardaki güçlü dirence doğru, bu direnç aşılırsa da 200 dolar hedefine doğru hareket edebilir.

İlgili Haber:  Dogecoin (DOGE), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum Classic (ETC) - Altcoin Fiyat Analizi - 24 Ekim

Buna rağmen analist, bu tür bir hareketin yalnızca uygun piyasa desteği ve alıcıların bir toparlanma atağı yapması durumunda yaşanabileceğini düşünüyor. Analiste göre Zcash’in birkaç güncelleme alarak Proof of Stake protokolüne başarılı bir şekilde geçiş yapması durumunda da bir tür ralli tetiklenebilir.

ZEC fiyatı bu yıl içerisinde, ilki Mayıs ayındaki boğa piyasasında, ikincisi Kasım ayındaki PoS haberlerinin ardından olmak üzere iki kez 300 dolara doğru bir ralli başlatma girişiminde bulunmuştu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar