Robert Kiyosaki
Robert Kiyosaki

Dünyaca ünlü “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, dolar günden güne zayıflarken artık güvenli liman olarak görülen Bitcoin gibi ürünler satın almayı “düşünmenin” hiç zamanı olmadığını söylüyor.

Popüler yazar Robert Kiyosaki, dünyanın “büyük bir bankacılık krizi” ile karşı karşıya kalacağı için Bitcoin’in (BTC) önemli bir yatırım olacağı konusunda uyarıyor.

Yazar, 21 Ağustos’ta attığı bir tweet’te takipçilerine güvenli limanlara yatırım yapmayı “düşünecek” zaman olmadığını söyledi.

Bunun sebebinin ise Warren Buffett’ın banka hisse değerlerini düşürmeyi seçmesi olduğunu söylüyor.

BUFFET BANKALARI NEDEN BIRAKTI. Bankalar iflas ediyor. BÜYÜK BİR BANKACILIK KRİZİ HIZLA GELİYOR” şeklinde bir tweet attı.

Fed ve Hazine, banka sistemini devralacak mı? Toplu başkaldırmayı önlemek için Fed ve Hazine, kitlesel bir isyanın önüne geçmek için insanlara doğrudan sahte para yağdırdı mı? Bunları düşünmenin “hiç  zamanı değil”. Ne kadar altın, gümüş, Bitcoin’in var?

Kiyosaki, takipçilerine sık sık bitcoin satın almalarını tavsiye eden tanınmış bir Bitcoin destekçisidir. Aynı zamanda sürekli fiat para birimlerinin baş aşağı gittiğinden bahseder.

Koronavirüs krizi de kendisinin bu fiat bağımlılığından kurtulma çağrılarını daha da güçlendirdi.

Makro varlıkların toplu olarak çöktüğü Mart ayından bu yana geçen dönemde, hem Bitcoin hem de değerli metaller, ABD doları endeksinin iki yılın en düşük seviyesine ulaşmasıyla desteklenerek büyük kazançlar kaydetti.

Facebook Yorumları
İlgili Haber:  Winklevoss Kardeşlere Göre Bitcoin'in Fiyatı 500.000 Dolar Olacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here