8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Coinbase ile İşbirliği Duyurusunun Ardından, ZRX Tokenin Fiyatı %50’den Fazla Arttı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 4 ay önce

Binance indirim kodu

Coinbase uzun zamandır beklenen NFT pazarını dün açtığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Yapılan açıklamaya göre Coinbase NFT pazar yeri için 0x protokolün arkasındaki kuruluş 0x Labs ile işbirliği yapmıştı. Duyurunun ardından 0x protokolün yerel tokeni ZRX %50’nin üzerinde artış yaşadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Coinbase’in Çarşamba günü yayına giren NFT pazarının beta sürümü, 0x ile desteklenecek. CoinMarketCap verilerine göre, ZRX tokeni son 24 saatte 1.18 dolara kadar yükseldi. ZRX en son ATH’sini 2018’de yapmış ve 2.5 dolara kadar çıkmıştı. O günden bugüne token %60’ın üzerinde değer kaybetmişti. Ancak bu son gelen ortaklık duyurusu tokeni hareketlendirmiş görünüyor. ZRX’in ticaret hacmi son 24 saatte %3000’in üzerine çıktı.

0x Labs’in kurucu ortağı Will Warren bir blog yazısında, “Coinbase’in NFT’ler için yeni sosyal pazarını güçlendirmek için 0x’i kullanması bizi heyecanlandırıyor ve bu lansmanın blok zinciri alanına büyük bir yeni kullanıcı dalgasının kilidini açacağını tahmin ediyoruz” dedi.

Binance ve FTX gibi kripto devleri, kendi NFT pazar yerlerini çoktan başlatmıştı. Coinbase ise, NFT çılgınlığının soğumaya başladığı bir zamanda piyasaya giriyor. DappRadar’ın verilerine göre, dünyanın en büyük NFT pazarı olan OpenSea’deki satışlar son 30 günde %67 düştü. Coinbase’in hisse senetlerinde ciddi oranda düşüş yaşandığını geçtiğimiz günlerde yazmıştık.

Bir diğer ABD kökenli kripto borsası OKcoin de geçtiğimiz günlerde NFT pazar yerini duyurmuştu. Okcoin’in diğerlerinden farkı platformunda yapılacak ticaretten işlem ücreti almayacak oluşu.

0x platformu, 24 milyon dolarlık bir ICO ile 2017’de piyasaya sürülmüştü ve geçen Şubat ayında Pantera Capital tarafından yönetilen ve Coinbase Ventures’ın katılımıyla bir A Serisi turunda 15 milyon dolar fon toplamıştı.

Ocak ayında ise 0x protokolün son sürümüyle Ethereum, Avalanche ve Fantom üzerinde NFT takası yapma özelliği gelmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar